MAL202134471E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL202134471E3
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 10V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 680mOhm
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2500 Hrs @ 85°C
Series 021 ASM
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 372 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 470 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 430 mOhms