MAL210247103E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL210247103E3
Description:
CAP ALUM 10000UF 20% 450V SCREW
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.795" (223.40mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 450 V
Ripple Current @ Low Frequency 26.5 A @ 100 Hz
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 17mOhm @ 100Hz
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
Series 102 PHR-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 µF
Package Bulk
Impedance 14 mOhms