MAL211814332E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL211814332E3
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 10V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" Dia x 1.181" L (15.00mm x 30.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 190mOhm
Ratings -
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
Series 118 AHT
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.284 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 180 mOhms