MAX6037AAUK25+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX6037AAUK25+T
Package:
SOT-23-5
Description:
IC VREF SERIES 0.2% SOT23-5
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 14µVp-p
Output Type Fixed
Current - Output 5 mA
Tolerance ±0.2%
Current - Supply 275µA
Temperature Coefficient 25ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 30µVrms
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 2.7V ~ 5.5V