MBA02040C3907JRP00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MBA02040C3907JRP00
Description:
RES 0.39 OHM 0.4W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 390 mOhms
Power (Watts) 0.4W