MBA02040E4811BC100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MBA02040E4811BC100
Package:
Axial
Description:
RES 4.81K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Size / Dimension 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.81 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W