MBY349R74T
VPG Foil Resistors
Product No:
MBY349R74T
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Description:
RES 349.74 OHM 0.01% 1/2W RADIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.406" (10.30mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 349.74 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W