Home / Ceramic Capacitors / MCJCH32NSB7473KTPA01
minImg
MCJCH32NSB7473KTPA01
Taiyo Yuden
Product No:
MCJCH32NSB7473KTPA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCJC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.047 µF