Home / Ceramic Capacitors / MCRLA103SC7224MFNA01
minImg
MCRLA103SC7224MFNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MCRLA103SC7224MFNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 0.22UF 4V X7S 0204
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4V
Size / Dimension 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient X7S
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCRL
Package / Case 0204 (0510 Metric)
Thickness (Max) 0.014" (0.35mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.22 µF