MCS04020D1432BE100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MCS04020D1432BE100
Package:
0402
Description:
RES 14.3K OHM 0.1% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 14.3 kOhms
Power (Watts) 0.063W, 1/16W