MCW0406MD7151BP100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MCW0406MD7151BP100
Package:
0406
Description:
RES SMD 7.15K OHM 1/4W 0604 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0406
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.15 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W