MD025E474ZAB
KYOCERA AVX
Product No:
MD025E474ZAB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.47UF 50V Z5U 2-DIP
User Guide
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DIPGuard® MD
Package / Case 2-DIP
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.47 µF