MEM2012V211RT
TDK Corporation
Product No:
MEM2012V211RT
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FILTER LC(PI) 210MHZ SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Attenuation Value 20dB @ 350MHz ~ 2GHz
Filter Order 5th
Applications Data Lines for Mobile Devices
Center / Cutoff Frequency 210MHz (Cutoff)
Values -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Product Status Not For New Designs
ESD Protection No
Series MEM
Type Low Pass
Package / Case 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Number of Channels 1
Technology LC (Pi)
Mfr TDK Corporation
Height 0.039" (1.00mm)
Package Tape & Reel (TR)
Resistance - Channel (Ohms) -
Current 100 mA