Home / DC DC Converters / MEZDPD3603A-85B2
minImg
MEZDPD3603A-85B2
Monolithic Power Systems Inc.
Product No:
MEZDPD3603A-85B2
Description:
DC DC CONVERTER
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Input (Max) 36V
Approval Agency -
Voltage - Output 1 -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.91" L x 0.63" W x 0.35" H (23.0mm x 16.0mm x 9.0mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V