MF0207FRD52-174R
YAGEO
Product No:
MF0207FRD52-174R
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Description:
RES 174 OHM 1% 0.6W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 174 Ohms
Power (Watts) 0.6W