MF0207FTE52-18R2
YAGEO
Product No:
MF0207FTE52-18R2
Description:
RES 18.2 OHM 1% 0.6W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 18.2 Ohms
Power (Watts) 0.6W