MF72-030D13
Cantherm
Product No:
MF72-030D13
Manufacturer:
Cantherm
Description:
ICL 30 OHM 20% 2.5A 15.5MM
User Guide
Series MF72
Approval Agency -
Mfr Cantherm
Tolerance ±20%
Current - Steady State Max 2.5 A
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Package Bulk
R @ 25°C 30 Ohms
Product Status Active
Diameter 0.610" (15.50mm)
R @ Current 517 mOhms