MFBW1V3216-190-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
MFBW1V3216-190-R
Description:
FERRITE BEAD 19 OHM 1206 1LN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 50mOhm
Impedance @ Frequency 19 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max) 0.043" (1.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MFBW1V3216
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 3A