MFP1WSBBE52-1K5
YAGEO
Product No:
MFP1WSBBE52-1K5
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Description:
RES 1.5K OHM 0.1% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.5 kOhms
Power (Watts) 1W