MFR-12DRD52-14K3
YAGEO
Product No:
MFR-12DRD52-14K3
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Description:
RES 14.3K OHM 0.5% 1/6W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 14.3 kOhms
Power (Watts) 0.167W, 1/6W