MFR-12FTF52-26K1
YAGEO
Product No:
MFR-12FTF52-26K1
Description:
RES 26.1K OHM 1% 1/6W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 26.1 kOhms
Power (Watts) 0.167W, 1/6W