MFR100FTE52-1K58
YAGEO
Product No:
MFR100FTE52-1K58
Description:
RES 1.58K OHM 1% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.58 kOhms
Power (Watts) 1W