MFR1WSFBE52-1M33
YAGEO
Product No:
MFR1WSFBE52-1M33
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Description:
RES 1.33M OHM 1% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.33 MOhms
Power (Watts) 1W