MFR200DBD73-1M37
YAGEO
Product No:
MFR200DBD73-1M37
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Description:
RES 1.37M OHM 0.5% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.37 MOhms
Power (Watts) 2W