MFR50SDBE52-51K
YAGEO
Product No:
MFR50SDBE52-51K
Description:
RES 51K OHM 0.5% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 51 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W