MG12FB47M0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MG12FB47M0
Package:
Axial
Description:
RES 47M OHM 1% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 47 MOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W