MG14JT10M0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MG14JT10M0
Package:
Axial
Description:
RES 10M OHM 5% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 MOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W