MG1JB100K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MG1JB100K
Package:
Axial
Description:
RES 100K OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.453" L (4.00mm x 11.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 kOhms
Power (Watts) 1W