MG2FA4M70
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MG2FA4M70
Package:
Axial
Description:
RES 4.7M OHM 1% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.7 MOhms
Power (Watts) 2W