MLFM1FTC13R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFM1FTC13R0
Package:
0207
Description:
RES 13 OHM 1% 1W MELF 0207
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0207
Ratings -
Resistance 13 Ohms
Power (Watts) 1W