MLVC32V100C800
Eaton - Electronics Division
Product No:
MLVC32V100C800
Description:
VARISTOR 120V 400A 3225
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 108 V
Capacitance @ Frequency 800 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 120 V
Varistor Voltage (Max) 132 V
Series MLVC
Energy 2.5J
Package / Case 3225 (8063 Metric)
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 75 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 100 V
Current - Surge 400 A