MMSD-20-22-S-24.00-S-K
Samtec Inc.
Product No:
MMSD-20-22-S-24.00-S-K
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
20 WIRE 22AWG 24" SINGLE END
User Guide
Usage -
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Pitch - Cable -
Series Mini Mate® MMSD
Length 2.00' (609.60mm)