MOSX2CT52R3R3J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
MOSX2CT52R3R3J
Package:
Axial
Description:
RES 3.3 OHM 5% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.3 Ohms
Power (Watts) 2W