MP915-0.50-1%
Caddock Electronics Inc.
Product No:
MP915-0.50-1%
Package:
TO-126
Description:
RES 0.5 OHM 1% 15W TO126
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.450" (11.44mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient -20/ +80ppm/°C
Size / Dimension 0.320" L x 0.110" W (8.12mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-126
Resistance 500 mOhms
Power (Watts) 15W