MPZ0603S220CT000
TDK Corporation
Product No:
MPZ0603S220CT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FERRITE BEAD 22 OHM 0201 1LN
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 65mOhm
Impedance @ Frequency 22 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height (Max) 0.013" (0.33mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MPZ
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 1A