Home / Oscillators / MQF576P33-21.949218-1.0/-40+85
minImg
MQF576P33-21.949218-1.0/-40+85
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
MQF576P33-21.949218-1.0/-40+85
Description:
XTAL OSC TCXO 21.949218MHZ PECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA (Typ)
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Frequency Stability ±1ppm
Current - Supply (Max) 40mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series QuikXO
Function Enable/Disable
Type TCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V