MR045C103MAA
KYOCERA AVX
Product No:
MR045C103MAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MR
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF