MSMBJSAC8.5
MDE Semiconductor Inc
Product No:
MSMBJSAC8.5
Manufacturer:
MDE Semiconductor Inc
Package:
SMB (DO-214AA)
Description:
TVS DIODE UP 8.5VRWM 14VC
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 34A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB (DO-214AA)
Series MSMBJSAC
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V