MVR05D680K
Meritek
Product No:
MVR05D680K
Manufacturer:
Meritek
Description:
VARISTOR 68V 100A 5MM DISC THRU
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Min) 61 V
Capacitance @ Frequency 370 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 68 V
Varistor Voltage (Max) 75 V
Series CR
Energy 1.6J
Package / Case Disc 5mm
Mfr Meritek
Maximum AC Volts 40 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 56 V
Current - Surge 100 A