Home / Oscillators / NSC5083D-49.152M
minImg
NSC5083D-49.152M
NDK America, Inc.
Product No:
NSC5083D-49.152M
Manufacturer:
NDK America, Inc.
Description:
OSC XO 49.152MHZ CMOS 3.3V SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 35µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 15mA
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series NZ2520SDA
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr NDK America, Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 49.152 MHz