Home / Crystals / NX3225GA-12MHZ-EXS00A-CG07042
minImg
NX3225GA-12MHZ-EXS00A-CG07042
NDK America, Inc.
Product No:
NX3225GA-12MHZ-EXS00A-CG07042
Manufacturer:
NDK America, Inc.
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Series NX3225GA
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr NDK America, Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 12 MHz