OD8020-12HHSS5
Orion Fans
Product No:
OD8020-12HHSS5
Manufacturer:
Orion Fans
Description:
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE
User Guide
Air Flow -
Ingress Protection -
Noise -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM -
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Features PWM Control
Width 20.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure -
Bearing Type Sealed Sleeve
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H