P-120SCHF10X1
Panasonic - BSG
Product No:
P-120SCHF10X1
Manufacturer:
Panasonic - BSG
Description:
BATTERY PACK NICAD 12V SC
User Guide
Termination Style Solder Tab
Number of Cells 10
Battery Cell Size SC
Voltage - Rated 12 V
Size / Dimension 9.06" L x 0.91" W x 1.69" H (230.1mm x 23.0mm x 43.0mm)