P10G101K2FTR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
P10G101K2FTR
Description:
CAP CER 100PF 200V NP0 AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series P10
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100 pF