P160R-823KS
API Delevan Inc.
Product No:
P160R-823KS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 82UH 196MA 3.2 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 169mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 196 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.2Ohm Max
Inductance 82 µH