P3519-331K
API Delevan Inc.
Product No:
P3519-331K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 330NH 3.97A 20MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 7.52A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.97 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Inductance 330 nH