Home / TVS Diodes / P4SMA210A TR13
minImg
P4SMA210A TR13
Central Semiconductor Corp
Product No:
P4SMA210A TR13
Package:
SMA
Description:
TVS DIODE 210VWM 340VC SMA
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 231V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMA
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 340V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 210V