PA2R10MV1
Crouzet
Product No:
PA2R10MV1
Manufacturer:
Crouzet
Description:
RELAY TIME DELAY 240HRS 10A 250V
User Guide
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Delay Time 0.5 Sec ~ 240 Hrs
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Relay Type Mechanical Relay
Series PA2R10
Function On-Delay
Voltage - Supply 12 ~ 240VAC/DC
Mfr Crouzet
Package Box
Timing Adjustment Method Hand Dial
Contact Rating @ Voltage 10A @ 250VAC