Home / RF Antennas / PAL902010-FNF
minImg
PAL902010-FNF
TE Connectivity Laird
Product No:
PAL902010-FNF
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 915MHZ FLAT PNL N FEM
User Guide
Frequency Range 902MHz ~ 928MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection IP67
Termination N Type Female
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) 1.319" (33.50mm)
Product Status Active
RF Family/Standard -
VSWR 1.3
Antenna Type Flat Panel
Series -
Frequency (Center/Band) 915MHz
Power - Max 50 W
Mfr TE Connectivity Laird
Return Loss -
Features -
Package Bulk
Gain 9.6dB
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)