Home / RF Antennas / PAV865014-FNF
minImg
PAV865014-FNF
TE Connectivity Laird
Product No:
PAV865014-FNF
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 867MHZ PANEL N FEM CHASS
User Guide
Frequency Range 865MHz ~ 870MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection IP67
Termination N Type Female
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 1.417" (36.00mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 1.4
Antenna Type Panel
Series -
Frequency (Center/Band) 867MHz
Power - Max 6 W
Mfr TE Connectivity Laird
Return Loss -
Features -
Package Bulk
Gain 13.8dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)